3.9.2013 Tarafından Yazıldı

En Uzun Yaşamış Hayvanlar

En Uzun Süre Yaşamış Hayvanlar

Hamster

Hamster:  Hamsterların ortalama yaşam süreleri yaklaşık 2  yıldır. Kaydedilen en uzun süre yaşamış hamster ise 7  yaşında ölmüştür.

Zürafa

Zürafa: Yaşam Süresi Dogada 10-15 yıl hayvanat bahçelerinde 20-25 yıldır. Kayıtlara geçen en uzun süre yaşamış zürafa 87 yıl yaşamıştır.

Köpek Bluey

Köpek: Köpekler ortalama 10 ile 14 yıl arası yaşam sürerler. Kaydedilen en uzun süre yaşamış köpek Avustralya’da yaşamış olan Bluey’dir. Bluey öldüğünde 29 yaşındaydı.

Papağan

Papağan: Ortalama ömürleri 70 yıl kadar olan papağanların En uzun süre yaşamış olanı 117 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Kaplumbağa Addyaita

Kara Kaplumbağası: Ortalama 150 yıl yaşarlar. Addyaita adındaki kara kaplumbağası yaşadığı Kolkata hayvanat bahçesinde öldüğünde 250 yaşındaydı

Fil Lil Wang

Fil: Fillerdoğal ortamlarında 70 yıl kadar yaşar. Lin Wang adındaki Asya fili en uzun süre yaşamış fil olarak kayıtlara geçmiştir. Taiperi hayvanat bahçesinde yaşamış olan Lin Wang öldüğünde 86 yaşındaydı.

Eşek Eeyore

Eşek: Ömürleri 25-35 yıldır. Derbyshire ABD’de yaşamış olan Eeyore öldüğünde 54 yaşındaydı.

Yunus Nellie

Yunus: Yunuslar türlerine göre değişmekle birlikte genellikle 30 yıl kadar yaşarlar. En uzun süre yaşamış yunus 60 yıl yaşamıştır ve yaşamaya da devam etmektedir. Nellie öldüğünde en uzun sğre yaşamış yunus rekorunu elde etmiş olacak.

İguana

İguana:  Normalde 15 sene yaşayan iguanalarda bu rekor 30 yılla bir yeşil iguanaya aittir.

At Old Billy

At: Atlar 20-30 sene yaşar. En uzun süre yaşamış at unvanını da elde eden Old Billy adındaki at öldüğünde 62 yşaındaydı.

Fare Yoda

Fare: Genel olarak fareler 2 yıl kadar yaşarlar. 4 Yaşındaki Yoda dünyada en uzun süre yaşamış faredir. İnsan yaşı ile hesaplandığında Yoda’nın yaşı, 136 insan yaşa tekabül etmektedir. 

Kedi Creme Puff

Kedi: Bir kedinin her bakımı yapılsa dahi 30 yıl yaşar. Creme Puff adındaki Teksaslı kedi 2005 yılında öldüğünde 38 yaşındaydı.

Kaplan

Kaplan: En uzun süre yaşayan kaplan yaklaşık 40 yıl yaşamıştır. Normalde kaplanlar sadece 20-25 yıl yaşayabilirler.

İnek Big Bertha

İnek: İnekler 30-35 yıl arası rahatlıkla yaşayabilmektedir. 49 yaşında hayata gözlerini yuman Big Bertha, en uzun süre yaşamış inektir.

 

Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle

 
 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck