4.2.2014 Tarafından Yazıldı

Köpekler Televizyon İzleyebilir Mi?

Köpekler Televizyon İzleyebilir Mi?

Köpekler çoğunlukla sahipleriyle birlikte televizyon seyretmekten hoşlanırlar. Peki ekranda tam olarak ne gördüklerini hiç merak ettiniz mi?

Biz insanlar bir görüntüyü devamlı olarak hareket eden bir film olarak algılayabilmemiz için bir saniyede birbirini takip eden 16-20 görüntüye ihtiyaç varken; köpekler için bu sayı 70'i buluyor. Dolayısıyla normal hayatta görüş farkımız olduğu gibi  televizyon karşısında da bu durum geçerli. Yeni teknolojilerle donatılmış televizyonlarda bir saniye geçen görüntü sayıları daha yüksek olduğu için tabii ki köpekler de yeni jenerasyon televizyonlardan daha çok hoşlanıyorlar diyebiliriz. Bu güne kadar belki sadece sahibine yakın olmak ve onun yaptığını taklit etmek için televizyon başında vakit geçiren köpekler, belki bundan sonra gerçek bir izleyici haline gelebilir mi dersiniz?

 

Makaleye Yapılan Yorumlar

 • SeDa124
  SeDa124 13.6.2014

  Anliyorlar mi yoksa sadece görüntüsünden mi etkileniyorlar?

Yorum Ekle

 
 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck