12.9.2013 Tarafından Yazıldı

Ofiste Başarının Anahtarı

Ofiste Başarının Anahtarı

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre, ofiste masalarının üzerine yavru köpek ya da kedi resimleri koyan kişilerin işlerinde daha başarılı oldukları ve daha verimli çalıştıkları ortaya çıktı.

Japonya Hiroşima Üniversite’nden bilim insanları , çalışanların masalarının üzerindeki kedi köpek resimlerine bakmalarının motivasyonlarını arttırdığını belirttiler.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre çalışmayı yürüten ekip üç öğrenci üzerinde bir test gerçekleştirdi. Bir grubun masasına lezzetli yiyeceklerin fotoğorafları, diğer masaya yetişkin kedi ve köpeklerin resimleri, son masaya ise onların yavrularının fotoğrafları yerleştirildi.

Çalışma performansları incelenen gruplar arasında yavru hayvan resimlerinin bulunduğu masada çalışan öğrencilerin performanslarının diğerlerine göre %10 oranında arttığı görüldü.

Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle

 
 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck