4.9.2013 Tarafından Yazıldı

[Film] Hotel for Dogs - Köpek Oteli

Film: Hotel for Dogs – Köpek Oteli

Köpek Oteli Film

Yönetmen: Thor Freudenthal
Oyuncular: Emma Roberts, Don Cheadle, Lisa Kudrow, Jake T.Austin, Andre Ware
Senaryo: Lois Duncan
Tür: Komedi, Macera
Dil: Türkçe
Süre: 100 dk.
Web Sitesi:
http://www.hotelfordogsmovie.com
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0785006/

Filmin Fragmanı:

Konu:

Lois Duncan'ın çok sevilen çocuk kitabından uyarlanan çağdaş bir kent masalı olan “Hotel for Dogs – Köpek Oteli”nin çıkış noktası böyledir. Tutkulu bir köpeksever ve aktivist olan film yapımcısı Lauren Shuler Donner, uyarlanan kitaptaki, ailenin önemine vurgu yapan güçlü mesajın farkındaydı. Her ne kadar sıradışı bir mesaja sahip olsa da, böyle bir kitabın büyük ekrana uygulanması gerektiğine inanıyordu. 

Filmin yönetmenliğini Thor Freudenthal üstlendi. Senaryosunu, Lois Duncan'ın aynı adlı çocuk kitabından Jeff Lowell, Bob Schooley ve Mark McCorkle'ın yazdığı filmin yapımcılığını Lauren Shuler Donner, Jonathan Gordon, Ewan Leslie ve Jason Clark gerçekleştirdi. Başrollerinde Emma Roberts, Jake T. Austin, Kyla Pratt, Lisa Kudrow, Kevin Dillon ve Don Cheadle kamera karşısına geçti.

İzleyenlerin herhangi bir evsiz köpeği evlat edinmesi umulan komedi filminde olaylar şöyle gelişiyor:
Andi (Emma Roberts) ile küçük kardeşi Bruce (Jake T. Austin) evde hayvan beslenmesine kesinlikle izin verilmeyen bir kasabada yaşamaktadır. Buna rağmen gizli gizli besledikleri Friday adlı köpeklerini artık daha fazla saklayamayacakları bir noktaya gelmişlerdir. Bir gün tesadüfen karşılarına çıkan terk edilmiş bir otel binasını görünce Andi'nin aklına bir fikir gelir. İçinde zaten birkaç köpeğin yaşadığı bu ıssız oteli köpekler için harika bir yuvaya dönüştüreceklerdir.

Kararın verilmesinden sonra küçük Bruce'un mekanik dehası devreye girer. Gündelik eşyaları mekanik mucizelere dönüştürme görevini o alır. Ardından komşu çocukların da yardımıyla ıssız oteli büyüleyici bir köpek cennetine dönüştürmek için kolları sıvarlar. Burası sadece Friday için değil, bulabilecekleri her köpek için sıcacık bir yuva olacaktır.


Ancak otelden gelen sürekli köpek havlamalarının kuşku uyandırması ve köpek yakalayıcılarının dikkatini çekmesi üzerine, Andi ile Bruce, köpekleri oraya kimin yerleştirdiğinin anlaşılmasını önlemek için ellerindeki her imkana başvuracaklardır.

Makaleye Yapılan Yorumlar

 • Betül Koç
  Betül Koç 8.10.2013

  Çocuklara hayvan sevgisi aşılamak adına çok başarılı bir film. İlk çıktığı dönemlerde oğlum her gün izliyordu. Biz sağlık sorunlarımız sebebiyle köpek besleyemiyoruz. Köpek çiftliğinizi ziyaret edip Tarçını mıncıklama imkanımız olur mu acaba

 • Kutay ÖZKAN
  Kutay ÖZKAN 8.10.2013

  Tabi Bekleriz :)

 • betül
  betül 30.10.2013

  Başka önerebileceğiniz köpekli film var mı?

Yorum Ekle

 
 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck