26.10.2013 Tarafından Yazıldı

Köpeğinize Kulübe Seçerken

Köpeğiniz ve Kulübe

Yavru köpeğiniz için almanız gereken en önemli şeylerden biri,kendi evi olarak benimseyeceği bir kulübedir.Yavru köpeğinizi kulübesinde kalmaya ve uyumaya alıştırarak kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz.Kulübe eğitim için de önemli bir araçtır ve köpeğiniz için kendine ait hissedeceği küçük bir sığınak sağlar.

Köpeğinize kulübe seçerken:

-Telden veya plastikten yapılmış kulübeleri tercih edebilirsiniz ama; asıl önemli olan kulübe içinde köpeğinizin ayakta durmasına ve rahatça dönebilmesine yetecek kadar alan olmasıdır.

-Kulübe köpeğinizin bir ucunda tuvaletini yapabileceği,diğer ucunda da uyuyabileceği kadar büyük olmamalıdır. Sadece yatmasına yetecek alan olmalıdır.

-Kulübenin uygun bir havalandırması olmalıdır.

-Kapı güvenli bir şekilde kilitlenebilmelidir ve ne kadar zorlarsa zorlasın açılmamalıdır.

-Köpeği sıcak tutmaya yardımcı olması için, kulübenin içine battaniye ya da yastık koyabilirsiniz.

-Kulübeyi temizlemesi kolay ve ayak altında olmayan bir yere koyun.Ancak köpeğinizi dışlamayın. Köpeğiniz kulübesindeyken evde olan biteni gözlemleyebilsin, sizi görebilsin.

Gizem Asar
Köpek Eğitmeni

Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle

 
 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck