"GOODY ÇOCUK TİYATROSU” PERDELERİNİ AÇTI…
 
Evcil hayvanlar için dört dörtlük besin kaynağı olan Goody kedi-köpek mamalarının, Tiyatrokare ile birlikte hazırladığı hayvan sevgisi temalı “Bir Dostluk Hikâyesi” tiyatro oyunu perdelerini açtı. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Şişli Belediyesi’nin desteğiyle Profilo Kültür Merkezi’nde ilk oyununu sergileyen Goody Çocuk Tiyatrosu’na ünlüler de büyük destek verdi. 
Çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirilen oyun, ilk etapta 20 ilkokulda sergilenecek.  “Bir Dostluk Hikâyesi”nin sinema bölümündeki masalda Ömür Gedik; karga, Tuna Arman; öküz, Reyhan Karaca; kurbağa, Yavuz Seçkin; tilki rolünü üstlendi. 
 
Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle sahipsiz hayvanların en büyük destekçisi olan Goody, dünyamızı hayvanlar için daha yaşanası kılmak adına yeni bir bilinçlendirme projesi başlattı. Hayvan hakları ve hayvan sevgisinin küçük yaşlarda kazanıldığı düşüncesiyle yola çıkan Goody’nin, tiyatro sanatçısı Nedim Saban yönetimindeki Tiyatrokare sanatçılarıyla kurduğu Goody Çocuk Tiyatrosu, ilk oyunu “Bir Dostluk Hikâyesi” çocuklarla buluştu... 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Şişli Belediyesi’nin destekleriyle Profilo Kültür Merkezi’nde yapılan Gala’ya Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün yanı sıra birçok hayvan sever ünlü isim katıldı. 
DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından incelenip pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu, önümüzdeki günlerde İstanbul’daki 20 ilkokul ile bazı kültür merkezlerinde sahnelenecek. Oyun sırasıyla Adıgüzel Eğitim Kurumları, İstek Okulları, Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu, Koç Okulları, Doğuş Koleji, Işık Okulları, TED Koleji, Kültür Koleji, Doğa Koleji, Yunus Emre Kültür Merkezi, Bahçeşehir Kültür Merkezi gibi birçok ilköğretim okulu ve kültür merkezinde oynanacak.
Tiyatrokare Kurucusu Nedim Saban tarafından kaleme alınan “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı oyun, bir ev köpeği ile sokak kedisinin dostluğunu ve etrafında gelişen olayları anlatıyor. “La Fontaine” fabllarına atıfta bulunan oyuna pek çok ünlü isim de destek verdi. Goody Çocuk Tiyatrosu için Ömür Gedik, Tuna Arman, Reyhan Karaca ve Yavuz Seçkin gibi hayvan haklarına duyarlı sanatçılar kamera karşısına geçerek fabllardaki karga, öküz, kurbağa ve tilki gibi karakterleri canlandırdı. 
 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck