KÖPEK BAHÇESİ

İZMİR KÖPEK EĞİTİMİ

 

Temel Eğitim: 

Otur, yat, bekle,  gel komutlarını ve uyum içinde çekiştirmeden yürümeyi kapsar. Aferin ve hayır kelimelerinin anlamlarını öğrenir. Eğitim sonunda kucağa atlama gibi istenmeyen davranışlar ortadan kalkar. Köpeğinizi eğitmek, ona olan sevginizi göstermenin en iyi yoludur.

İleri Eğitim: 

Temel eğitimin devamı niteliğindedir. Tasmasız olarak komutlara riayet etmeyi, el işaretlerini (sözcük kullanmadan sadece el hareketleri ile komut verme) sahibini görmeden uzun süre beklemeyi gelmeyi kapsar.

Oyunlar Köpek Sporları ve Beceriler: 

Eğlenmek, köpeğin aktivite ihtiyacını karşılamak ve köpek ile sahibi arasındaki iletişimi üst seviyelere çıkartmak amacıyla öğretilir. Dogdance, frizbi, Agility, Schh sporları ve  Bayıl, utan, dua et, kapıyı kapat, oyuncaklarını topla, ışığı söndür, kaybolan nesneyi bul vb.

Davranış Problemi Olan Köpekler: 

Yeri kazma, ev eşyalarını çiğneme, eşyaya zarar verme, sokaktan yeme, çöp karıştırma, dışkı yeme, sahibi yokken eve tubalet yapma, misafir üstüne atlama, havlama gibi problemlerin çözümünü kapsar.

 Köpek sahibi ile yapılacak çalışmalar sonrasında, istenilenn yeni komutu sahibi de öğretebilecektir.

 

Köpek Eğitimi Hakkında Sorular

 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck