Müthiş Köpeğin İnanılmaz Görüntüleri

 
Yalıkavak Küdür Yarımadası açığında ingiliz karı kocanın yatının tonoza bağlı halatı koptu. karaya sürüklenen yattan atlayarak canını zor kurtaran ingiliz çiftin jack isimli köpeğinin, bağlama halatını yüzerek karaya çıkarıp ağaca dolaması saniye saniye görüntülendi.
 
Bir koyun ağzında tonoza bağlı 12,5 metrelik "Drakes Drum" isimli yatta kalan İngiliz çift büyük korku ve panik yaşadı. Karaya 150 metre uzaktaki yatı tonoza bağlayan halat fırtınanın etkisiyle kopunca kontrolsüz olarak sürüklenmeye başladı. 
 
Canlarını ve yatlarını kurtarmak için Kin Watson ile eşi büyük mücadele verdi. 250 bin dolar değerindeki yatı kurtarmak için mücadele veren İngiliz çiftin, köpeklerinin mücadelesi de görenleri hayran bıraktı. 
 
Bağlama halatını tekneden yüzerek karaya çıkartan ve ardından halatı ağacın etrafına dolayan gemici köpek, sahiplerine yardımcı oldu.

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck