Down Sendromlu Çocuğa Köpek Şefkati
 
Down sendromlu küçük bir çocuk ile Labrador Retriever cinsi bir köpek arasındaki tatlı oyun, izleyenleri derinden etkiledi.
 
Genetik düzensizlik sonucu vücutta yapısal ve fonksiyonel bozukluklar oluşmasına neden down sendromu hastası küçük bir çocuğun, köpekle tatlı oyunu internette izlenme rekorları kırıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde büyük ilgi gören videoda, yürüme sorunu yaşan çocuğun yanına Labrador Retriever cinsi sevimli bir köpek geliyor. Küçük çocuk, poposunun üzerinde köpeğe yaklaşırken, labrador da aynı şekilde çocuğa cevap veriyor.
 
Bir ara köpekten ürken çocuk, kendisini tekrar geriye atıyor. Sevimli köpek ve küçük çocuk bir süre hareketsiz şekilde birbirlerini süzüyor. İlk hamleyi labrador yapıyor ve sürünerek küçük çocuğa yaklaşıyor, patileriyle dokunuyor. Küçük çocuk da köpeğin patilerini yakalıyor.
 
İşte bu andan sonra iki canlı arasında muhteşem bir oyun başlıyor. Zaman zaman küçük çocuk kurtulmaya çalışsa da labrador, tüm çabaları boşa çıkartıyor, küçük çocuğa göz yaşartan bir şefkat gösteriyor.
 

  Facebookta Paylaş

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck