Süs Havuzundan Su İçerken Elektrik Çarptı

Bella'lar Ölmesin | Süs Havuzundan Su İçerken Elektrik Çaptı

İzmit kent merkezinde bulunan Yeni Cuma Camii Parkı içersindeki süs havuzundan su içmek isteyen 'Bella' isimli golden cinsi köpek elektrik akımına kapılarak havuzun içerisinde öldü. Köpeğin sahibi Nurcan Çetinkaya olay yerinde sinir krizi geçirdi. 

İlginç olay, saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Nurcan Çetinkaya, golden cinsi 'Bella' ve 'Sindy' adlı iki köpeğini gezmeye çıkardı. Hava sıcaklığının ve nemin çok yüksek olduğu İzmit'te insanlarla birlikte hayvanlarda bunalırken 'Bella' isimli köpek biranda sahibinin yanından ayrılıp süs havuzuna yöneldi. Buradan su içerken serinlemek için de havuza giren köpek biranda elektrik akımına kapıldı. Süs havuzunun içinde bazı elektrik kablolarının kaçak yaptığı anlaşıldı.

Köpeğinin can çekiştiğini gören sahibi Nurcan Çetinkaya çığlık çığlığa yardım isterken köpeğin elektrik akımına kapıldığını anlayan vatandaşlar müdahelede bulunamadı. 

Olay yerine çağırılan sağlık ekipleri, sinir krizi geçiren Çetinkaya'yı ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne götürdü. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, süs havuzundaki kaçak için ekipler çalışma başlattı. Olayı gören vatandaşlar da "elektrik akımına insanlarda kapılıp ölebilirdi, önlem alınmalı" diye tepki gösterdi.  

 

SUÇLU ! BELLA'YMIŞ...

Geçen hafta cuma günü akşam saatlerinde İzmit Yenicuma Camii Parkı içinde bir köpek, süs havuzu içinde elektrik çarpması sonucu çırpınarak can vermişti. İzmit’te büyük şok yaratan bu olay hakkında İzmit Belediyesi Yetkilileri açıklama yapmış, “Süs havuzunda elektrik kaçağı yoktu. Köpek su içmiyordu. Yıkanmak için havuza girmiş. Ayakları ile havuzun dibindeki elektrik kablolarını kopartınca bu durum ortaya çıkmış” demişlerdi.

Süs havuzunda ölen köpeğin sahibi Nurcan Çetinkaya, İzmit Belediyesi’ni mahkemeye veriyor. Çetinkaya, köpeğinin her gün o havuza girip yıkandığı iddialarını kesinlikle kabul etmiyor. Tam bir hayvan sever olan Nurcan Hanım gazetemize şunları söyledi:

“-Çocuğumu kaybetmiş gibiyim. Büyük acı çekiyorum, ilaçlarla ayakta durabiliyorum.  Benim köpeğim, havuzda yıkanmıyordu. Su içiyordu. Kurtarmak için köpeğime uzandım, beni de elektrik çarptı. Bu havuzda elektrik kaçağı olduğunu daha önce Belediye yetkililerine bildirmiştik. Önemsemediler. Şimdi suçu köpeğime atıyorlar. Benim şahitlerim var. İşin peşini bırakmayacak, köpeğimin hesabını yargıda soracağım.”

 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck