Dünyanın En Çirkin Köpeği

ABD’nin Petaluma kentinde dünyanın en çirkin köpeğini seçmek için bir yarışma düzenlendi. Yarışmada “çirkinlik” unvanı için dünyanın farklı bölgelerinden 29 köpek yarıştı. Bu yılın en çirkini ise ABD’nin Kaliforniya eyaletinden “Walle” isimli köpek oldu. Büyük bir kafa ve kısa bacaklara sahip olan Walle geçtiğimizy ılın en çirkin köpeği Mugly’yi koltuğundan etti.

Yarışma sonrası “Walle” in sahibi Tammie Barbee, “Press Democrat” gazetesine konuştu. “Köpeğim bana Arnold Schwarzenegger’i hatırlatıyor. Sanki her bir parçası farklı köpeklerden kopartılıp yapıştırılarak yeni bir köpek yaratılmış gibi.”

Dünyanın En Çirkin Köpeği

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck