Marmara Forum Hayvan Şenliği

Sokak hayvanları için Marmara Forum’da buluşalım!

Marmara Forum, 22-29 Mart arasında sokak hayvanları yararına ‘minik dostlarımızın’ en sevimli halleriyle yarışacakları bir etkinlik düzenliyor.

Yetenek Sizsiniz şampiyonu Tarçın ile tanışmaya hazır mısınız?

Marmara Forum Hayvan Şenliği

Marmara Forum, son dönemdeki en güncel konulardan biri olan hayvan haklarına dikkat çekecek keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Evinde hayvan besleyen herkesin katılabileceği bu keyifli etkinlikte, ev yaşamının bir parçası olan ‘minik dostların’ en yaramaz ve eğlenceli anlarını gösteren fotoğraflar yarışacak. Hayvan severler, hareketli, neşeli, yaramaz ve sevimli ev hayvanlarının türlü türlü ilgi çekici hallerini, özellikle de yaramazlık yaparken yakalanmış enteresan fotoğraflarını yarışmaya gönderebilecek.

 

Reflex kedi ve köpek mamalarının ana sponsorluğunda, National Geographic Kids, Radyo Viva, Zen Pet Otel ve Deniz Akvaryum & Pet Shop sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinlik boyunca Marmara Forum’da bir etkinlik alanı oluşturularak, yarışmaya katılan tüm fotoğraflar panoda sergilenecek. Ayrıca kurulacak tropikal ve deniz akvaryumlarında oldukça ilginç balıklar ve bitkiler, etkinlik süresince ziyaretçilerin ilgisine açık olacak. Etkinlikte ayrıca bir hayvan sahiplendirme panosu da yer alacak ve buradan evsiz olan, aşılı ve bakımı yapılmış hayvanlara yeni yuvalar bulunacak, hayvan hakları, evde hayvan bakımı ile ilgili ipuçları, hayvan sağlığı ile ilgili bilinmesi gerekenler ve yanlış bilinenler gibi önemli bilgiler paylaşılacak.

 

Yetenek Sizsiniz yarışmasında birinci olan dahi köpek Tarçın da seyircileri hayrete düşürecek bir şovla etkinliğe renk katacak.

 

Haber:

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2014/03/17/sokak-hayvanlari-icin-marmara-forumda-bulusalim

http://haber.gazetevatan.com/bu-etkinlik-onlar-icin---/619778/7/yasam

 

 

Günün Sözü

 • Günün Sözü

  Eğitimde sabırlı olmak önemlidir. Öfkelendiğiniz an eğitimi bırakın. Çünkü öfke kısa süren bir delilik hali ve bilinen en kötü danışmandır

 • Günün Sözü

  Köpek eğitimindeki temel kural: Köpeklerin yetenekleri sevgiyle birleştirilince bütün sorunlar çözülür.

 • Günün Sözü

  Araştırmalara göre köpek sahipleri cömert ve dışa dönük kişilerdir.

 • Günün Sözü

  Bir yavru köpek edinmeden veya büyük bir köpek almadan önce vicdanınıza danışın. Sorunuz bir köpeğe ihtiyacım var mı dan çok onu mutlu edebilir miyim olmalıdır.

 • Günün Sözü

  Bir köpeği eğitmenin yada yeniden eğitmenin yaşı yoktur. On yaşından büyük köpekleri çok eğittim fakat bana göre en ideal eğitim yaşı iki ila altı ay arasıdır çünkü bu aş aralığındaki yavruları yönlendirmek çok daha kolaydır, tabi sahibinide. İkiside henüz saçma sapan şeyler yapmamış oluyorlar. - Michel Hasbrouck